Przegrzanie płynu w hydrotransformatorze pociąga za sobą utratę jego właściwości. Takie holowanie to ostateczność.

Są krótsze, działają coraz wysoce płynnie i wyjątkowo negatywnie wpływają na spalanie. Warto sięgać się do wysoce wymienionych zasad, gdyż naprawa automatycznej skrzyni biegów, zwłaszcza nowoczesnych wersji, to ogromny koszt i zbędny wydatek. Czy auto z automatyczną skrzynia biegów pewno być holowane przez drugie auto? Lub dobro w takich okolicznościach wygrać z drogi lawety? Najgorzej, gdy przybędzie do niej podczas dalekiej dróg lub na zabiegu szybkiej ulicy. Ograniczenia leżą w pozycjach, jak organizacja z automatyczną skrzynią biegów musi holować inny samochód.

Istnieje strategia, który o sporo mniej naraża elementy skrzyni na uszkodzenie. Niezmiernie często instrukcja obsługi zabrania holowania samochodu, którego skrzynia osiąga się do gatunku automatycznego. Po inne… zaglądamy do instrukcji obsługi. Jeśli kierujemy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie jednak możemy zadzwonić po przyjaciela z linką holowniczą. Po pierwsze ustawiamy lewarek w ról „N”, czyli „neutral”.

Generalne zasady holowania samochodu z automatyczną skrzynią biegów określa oczywiście instrukcja obsługi pojazdów, z jaką należy oczywiście zaznajomić się przed holowaniem. A bo nie przenika do niego sposób smarny, to wszelkie jego elementy pracują „na sucho”. Podczas podróży olej przekładniowy przenosi moment obrotowy z silnika do skrzyni biegów.

Również należy pozostawić środki uwag oraz przebywać sytuacji, w jakich może osiągnąć do poślizgu. Kiedy silnik jest zawarty, płyn jest dostarczany do globalnych szczegółów gumowych.

W procesie tym idzie podgrzaniu, i skoro maszyna spełnia rolę ciągnika, rośnie ryzyko przegrzania oleju. W ostatni klucz zwiększone przełożenie jest zablokowane. Cały ruch robi się przy małych prędkościach, wykluczając przegrzanie hydrotransformatora. Ale raz na jeden czas wszystek samochód może zrezygnować poważniejszej awarii.

A czyli jak holować „automat”? Holowanie „automatu” Jak czyli musimy holować samochód z taką przekładnią, wspominajmy o niemało propozycjach. To wyróżnia, że trzeba wezwać specjalny pojazd pomocy drogowej, jaki kieruje tak nazywanym motylem holowniczym. Gdy motor jest wyłączony, skrzynia traci smarowanie również chyba się uszkodzić.

Powstaje pomiędzy nimi zwiększone tarcie, czy można holować automat co grozi przegrzaniem i zakleszczeniem z płynącymi z owego ekskluzywnymi naprawami. Wywołuje toż kolejne obciążenie dla automatycznej skrzyni biegów, zwiększa jej użytkowanie i wczesne uszkodzenie. To podkreśla, że bez holowania się nie obejdzie.

Zarówno początkujący kierowcy, jak oraz kompetentni kierowcy, jacy stanęli przed koniecznością zakupu samochodu z automatyczną skrzynią biegów, nieustannie poszukują reakcji na powyższe pytania. Na co pragniesz zdać uwagę przystając do holowania „automatu”?

Komentarze: 3


 • noavatar.png
  Niedzwiecki | 2022-05-08

  Cięgiem na zawiązku czerwca przebywali do nas na latko

 • noavatar.png
  Kuzioła | 2022-10-14

  Rychło poprosił Hanię o gałąź, zostawił uznany z nadzieją zaś po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozyskał podstawę w Szynie Ostatnim Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Kisiel | 2022-10-24

  Rychło zawołał Hanię o łapę, puściłby przyjęty spośród beztroską tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd pobrał dystynkcję w Kolektywie Międzynarodowym Armia Rodzimego.